Δράσεις Δήμου Παλαιού Φαλήρου

1. Δράση ελέγχου στοματικής υγιεινής σε μαθητές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  από τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου.

Δωρεάν προληπτικό έλεγχο στοματικής υγιεινής για τους μαθητές της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης διοργανώνει ο Δήμος Παλαιού Φαλήρου, στο πλαίσιο των δράσεων πρόληψης και αγωγής υγείας του ΚΕΠ Υγείας, σε συνεργασία με τον Ιατρό- Οδοντίατρο Άγγελο Μοσχόπουλο.

Η εξέταση θα πραγματοποιείται κάθε Παρασκευή, στο χώρο των Δημοτικών Ιατρείων (Αγίου Αλεξάνδρου 77, Παλαιό Φάληρο) Απαραιτήτως κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού στο Τ. 210 98 393 73 των ΚΕΠ Υγείας – Δημοτικών Ιατρείων Παλαιού Φαλήρου, όπου μπορείτε να επικοινωνείτε για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής.

2. Ομάδες συμβουλευτικής ψυχολογίας από τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου

Οι ομάδες απευθύνονται σε όλες στις γυναίκες και άνδρες του Δήμου Παλαιού Φαλήρου, ανεξαρτήτως ηλικίας.

Ελάτε να απολαύσετε αυτή την εμπειρία με την κα Ζάγκα Μαρία, Διπλωματούχο Συνθετικής και Συμβουλευτικής & European Certificate of Psychotherapy & Bachelor of Arts in Integrative Counseling από το Middlesex University London U.K. Οι ομάδες θα λειτουργούν στο πολιτιστικό κέντρο Αμφιθέας (Ηχούς 26 & Ζησιμοπούλου) για μία φορά κάθε μήνα και κατά τις ώρες 19:00-21:00, με ημερομηνία έναρξης τη Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2022.

Για τις δηλώσεις ενδιαφέροντος θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Οι συμμετέχοντες υποχρεούνται σε χρήση προστατευτικής μάσκας καθ’ όλη τη διάρκεια των συνεδριών.

Για περισσότερες πληροφορίες:

Ζάγκα Μαρία           : 210 94 26 694 – 6957 087 951