Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) 2022-23

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας έχει τοποθετηθεί η κοινωνική λειτουργός κ. Φουράκη Παναγιώτα και η ψυχολόγος κ. Σταύρου Παρασκευή στο πλαίσιο λειτουργίας της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.). Η παρουσία τους στο σχολείο στοχεύει, στην πρόληψη, στον έγκαιρο εντοπισμό εκπαιδευτικών, ψυχοκοινωνικών και άλλων δυσκολιών καθώς και στην ανάπτυξη των κοινωνικών και συναισθηματικών δεξιοτήτων των μαθητών/μαθητριών, στη συμβουλευτική γονέων/κηδεμόνων για θέματα που αφορούν στο γονεϊκό τους ρόλο και στη υποστήριξη της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Στο πλαίσιο αυτό, θα παρέχουν υπηρεσίες αξιολόγησης, ψυχοκοινωνικής υποστήριξης, ενημέρωσης και συμβουλευτικής σε όλα τα μέλη της σχολικής κοινότητας.

Στο σχολείο θα βρίσκονται κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ. Όποιος γονέας/ κηδεμόνας επιθυμεί συνάντηση μπορεί να απευθύνει αίτημα μέσω e-mail στη διεύθυνση του σχολείου mail@3dim-p-falir.att.sch.gr ή κατόπιν επικοινωνίας στο τηλέφωνο του σχολείου 210-9824529κάθε Τετάρτη.